O Radkowie
Radków leży u podnóża Szczelińca Wielkiego w Górach Stołowych (Park Narodowy) i stanowi naturalną, niezwykle dogodną bazę wypadową na liczne szlaki niepowtarzalnej rzeźby skalnej Gór Stołowych oraz w inne zakątki Kotliny Kłodzkiej. Nazywany niegdyś „Perłą Dolnego Śląska” i odwiedzany przez Goethego, później zaniedbany i zniszczony w okresie „sprawiedliwości ludowej”, dziś Radków stopniowo odzyskuje należne mu miejsca na turystycznej mapie Polski. W samym miasteczku zobaczyć warto m. in. fragmenty średniowiecznych murów obronnych, zabytkowy młyn, ratusz z 1545 r. oraz kościół Św. Doroty z XVI wieku.
Obecnie główną gałęzią gospodarki liczącego niecałe 3 tysiące mieszkańców Radkowa stała się turystyka. Wokół miasteczka istnieje sieć szlaków turystycznych, z których większość nadaje się do uprawiania wędrówki również zimą. Dzięki otwarciu granicy do Czech nareszcie stało się możliwe kompleksowe zwiedzanie obu, podzielonych do niedawna, części tych pięknych gór. W latach 60-ych zbudowano Zalew Radkowski, którego malownicze położenie ze Szczelińcem Wielkim w tle i rozległe walory rekreacyjne od lat stanowią magnes przyciągający latem rzesze spragnionych wody, lasu i słońca turystów.
Od ponad dziesięciu lat trwa stopniowa odbudowa mocno zaniedbanego miasteczka: odtworzono historyczne oblicze kilku zawalonych, XVI-wiecznych kamienic, przepięknie odrestaurowano ratusz, radkowski rynek pięknieje z roku na rok i staje się magnesem, przyciągającym zwiedzających... Spełniają się dawne nadzieje, że dzięki unijnym funduszom i znacznie sprawniejszej niż w przeszłości administracji, Radków wykorzysta nieoczekiwaną szansę i odzyska przynajmniej część swojego historycznego blasku...